Aktuality z kultury

KRYRSKÉ MAŽORETKY NA SLUNÍČKOVÉM BÁLE V JESENICI

24.03.2019 06:32

 

Sluníčkový bál, který již podeváté uspořádala Základní škola, Mateřská škola speciální a Praktická škola Jesenice není jedinečný pouze v tom, že ho pořádají vzdělávací ústavy. Jeho kouzlo spočívá především ve společné snaze zaměstnanců školy a široké veřejnosti přispět na dobrou věc. Výtěžek z něho totiž každoročně míří na podporu žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Díky němu lze pro děti zajistit zážitkové pobyty, výlety, návštěvy divadelních představení nebo zvát zajímavé hosty. V jesenické škole mají pak i žáky ze sociálně znevýhodněného prostředí, kteří by se jinak nemohli některých akcí školy účastnit. Takto mohou přidat peníze na dopravu, vstupné, což vše směřuje ke zpestření školní výuky o nové poznatky a zážitky.

 

 

Letos se v rámci této kulturní akce představila i děvčata z Kryr.

 

 

V pátek 22. března 2019 zahájily Sluníčkový bál v Jesenici nejmladší kryrské mažoretky Cherrios. Podotýkám, že na rozdíl od podobných akcí v Kryrech byl sál s úderem zahájení plesu již zcela zaplněn. Děvčátka sice měla zpočátku drobné problémy s orientací v nezvyklém prostoru (dva roky zrekonstruovaný sál má totiž pětiúhelníkový půdorys), nicméně po pár prvních taktech hudebního doprovodu své skladby si zvykla a svého Večerníčka odcvičila s přehledem profesionálních borkyň.

 

 

 

Bezprostředně po nich vystoupily i Pink Ladies se sestavou na hudbu Vanessy Mae. Návrat k hudebnímu doprovodu této britsko-singapurské houslové virtuosky byl od vedení našich mažoretek zjevně dobrým tahem a prostředním děvčatům evidentně sluší. Stejně jako jejich mladší kolegyně byly odměněny bouřlivým potleskem, a to dokonce dvakrát: skladba totiž zdánlivě končí, aby pak ještě několika takty pokračovala.

 

 

 

 

Po dlouhé době se ukázaly i Neon Stars – ty v nových kostýmech. Kryrské mažoretky tak přispěly k důstojnému průběhu této jesenické akce. Samy přitom prodělaly jakousi generálku před soutěžemi, jež je v následujících týdnech čekají. „Není nad to,“ říká jejich vedoucí Irena Uldrichová, „když si mohou děvčata vyzkoušet vystoupení v kostýmech a před publikem. Je to hned jinak než jenom v tělocvičně.“

 

 

 

 

 

1. SPOLEČENSKÝ PLES SK HAVRANU KRYRY

13.03.2019 18:56

 

 

S podporou města Kryry uspořádal v sobotu 9. března 2019 SK Havran Kryry svůj společenský ples. Ten nakonec navštívilo půl druhé stovky hostů, přičemž mnozí vydrželi až do ranních hodin nedělního dne.

 

K tanci i poslechu vyhrávala skupina Aquarius. Tedy spíš k tanci, protože u stolů se plesající hosté příliš nezdržovali. I tak se zvládlo zdolat pět sudů piva, lahví vína či percentuálně kvalitnějších moků byste se jen těžko dopočítali. Hosty plesu pak byla Lada Fejfer a do Kryr po čase opět zavítal Kamil Emanuel Gott.

 

V průběhu vydařeného večera proběhla také soutěž o ceny – ve hře byl nový televizor nebo herní konzole xBox.

 

Kapela končila až v neděli o třetí hodině ranní. Domů se ale nikomu nechtělo. Za to patří poděkování všem sponzorům i těm, kdo se na přípravě a organizaci plesu podíleli.

 

 

 

FOTOGRAFIE

 

Lukáš Hájek

 

 

MDŽ VE STROJETICÍCH

13.03.2019 18:53

 

Více než šedesátka lidí se sešla v sobotu 9. března 2019 ve strojetickém kulturáku, kde místní osadní výbor připravil pěknou a důstojnou oslavu Mezinárodního dne žen.

 

 

Strojetičtí svým ženám přichystali bohatý kulturní program: v rámci večera vystoupily kryrské mažoretky – Cherrios předvedly sestavu na písničku Večerníček, Pink Ladies pak vystoupily s hudbou houslové virtuosky Vanessy Mae. Své umění předvedli i bubeníci z Buškovic a zatančila také děvčata  z Recesse. K tanci a poslechu pak hrál pan Míla Bartoš z Vroutku.

 

Strojetickým ženám pak popřáli pánové z osadního výboru a předali i nezbytnou kytičku.

 

FOTOGALERIE

 

Záznamy: 1 - 3 ze 78
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>