Aktuality ze sportu

SOUSTŘEDĚNÍ KRYRSKÝCH MAŽORETEK

05.07.2018 23:48

 

Poděkování:

 • Paní Janě Kolářové a celému jejímu týmu z Chvojkovského mlýna za poskytnutou péči, vynikající kuchyni a skvělé zázemí
 • Panu Josefu Ryšavému, který nám zapůjčil audiotechniku, díky které jsme mohli cvičit i na louce pod širým nebem
 • Všem rodičům, že nám svoje holčičky svěřili
 • Barče Zelenkové, Máje Krupičkové, Andrejce Geisselové, Simoně Dondové a Verče Franclové za ohromné nasazení a motivaci
 • Svému manželovi, který nám všem fantasticky pomáhal, a v neposlední řadě i svým synům, kteří zlobili o poznání méně, než zlobit umí

 

Irena Uldrichová

 

 

Teprve podruhé ve své historii vyjely kryrské mažoretky mimo domovské město na vícedenní soustředění. Prvně to bylo ve dnech 15. – 17. 4. 2011, těsně před Svátkem dobré nálady. V Sosni u Rakovníka naše děvčata pilovala svou prvomájovou sestavu (informovali jsme na těchto stránkách ZDE).

 

Po více než sedmi letech tedy kryrské mažoretky absolvovaly své druhé soustředění - v areálu Chvojkovského mlýna, kde trénovaly od 1. do 6. července. A třebaže šlo především právě o trénink, užily si i spoustu dalších aktivit. „Každý den jsme se s děvčaty také trochu učily (aby nám holky o prázdninách úplně nezakrněly…): probíraly třeba zeměpis a prošly jsme společně všechny světadíly. Hrály jsme hry, malovaly obrázky. Děvčata se vykoupala nebo byla na houbách. Pokud se naší práce týče, pak vymýšlela i vlastní choreografie.“

 

 

Jeli jsme se za našimi mažoretkami podívat. Na jeden jediný den, který měl být ale výjimečný. Svým hostem, který byl pro děvčata překvapením.

 

 

Patrně byste totiž jen velmi těžko hledali v české kotlině člověka, který tak dokonale zvládá základní mažoretkové nářadí, jímž je baton – nebo, chcete-li, hůlka. Je jím Lubomír Kábrt - muž, kterého když právě s hůlkou vidíte, nemůžete se zbavit dojmu, že absolutně popírá jakékoli fyzikální zákony.

 

Lubomír Kábrt je semifinalistou televizní show Česko Slovensko má talent 2013, oceněn byl studentskou Thálií v Národním divadle v Praze, je také mistrem a vicemistrem Evropy v twirlingu a nejúspěšnějším twirlerem v ČR. Učí i balet v prestižních tanečních školách v Německu. 

 

„Je docela drsnej…“ okomentovala ho jedna z kryrských mažoretek po první hodině cvičení. Mezi děvčaty totiž zpočátku zavládlo tak trochu zděšení. Drsný přitom není asi to správné slovo: Lubomír Kábrt byl na děvčata určitě přísný. Věděl přitom, co dělá.

 

„Cokoli chcete dobře zvládnout,“ řekl, „je to dřina. Řeky potu. Bolí to.“ Sám se twirlingu věnuje devět let. Trénoval i osm hodin denně. Jak sám vyprávěl, na fotbalovém hřišti vedle fotbalistů. Večer pod rozsvícenými lampami městečka Čáslav, kde žije. Zpočátku se mu smáli. „Dneska jsou na mě pyšní,“ směje se Lubomír, „všichni mě znají. Vzorem mu přitom byla převážně jen videa z youtube, solidní škola twirlingu u nás neexistovala.

 

Kryrská děvčata zvyklá trénovat jednou týdně maximálně dvě hodiny tak prvně spolu s opravdovým mistrem svého oboru absolvovala celkem zhruba pětihodinový náročný trénink. Skončila v podvečer utahaná jako koťata.

 

 

Z tohoto dne nabízíme návštěvníkům tohoto serveru videoreportáž a skromnou FOTOGALERII. Fotografie z průběhu soustředění pak byly zveřejněny na facebooku kryrských mažoretek.  

 

 

 

ALKOHOL CUP 2018

03.07.2018 04:48

 

 

 

 

 

Poslední červnová sobota roku 2018 patřila v Kryrech již 6. ročníku populárního ALKOHOL CUPu – fotbalového turnaje, jehož cílem je NEVYHRÁT.

 

 

 

 

 

 

Hřiště SK Havranu Kryry, 30. 6. 2018

 

 

Na úvod krátké shrnutí:

 • 9 týmů, na hřišti přítomno více než 100 lidí
 • Vytočeno 8 sudů piva (3 sudy Prazdroje, 5 sudů žatecké jedenáctky)
 • Vypito 11 litrů tvrdého alkoholu, tedy moků (procentuálně) piva výrazně ušlechtilejších
 • Snědeno 125 stejků a 130 klobás
 • Počasí nádherné
 • Nálada skvostná

 

Říci, že ALKOHOL CUP je turnajem pouze netradičním, je v souvislosti s tím, co se na hřišti Havranu Kryry odehrávalo, prostě málo. Soutěž je sice spoutána pevnými a v podstatě jasnými pravidly, ta však dodržována příliš nejsou. Jak vysvětlil Ing. Vladimír Nesvadba, hraje se na malém hřišti systémem každý s každým: „Zápas je na dvakrát deset minut a hraje ho pět borců plus brankář, přitom po celou hrací dobu musí být na hřišti minimálně jedna žena.“ 

 

 

Přísně zapovězeny byly prudké střely na branku soupeře, ty byly trestány penaltou. Ačkoli mělo jít o kopanou, v níž je hra rukou jak známo nepřípustná, především ženám byl takový poklesek bez problémů tolerován, jestli se od nich přímo nevyžadoval. Dopingového komisaře byste v areálu kryrského Havranu hledali marně – s alkoholtestrem tu nikdo neběhal, neboť činit tak, tento sofistikovaný přístroj by na pažitu i kolem něj prostě uvařil.

 

 

 

 

 

Někdy to byl docela problém... a tak když se nějaké družstvo dostalo (podotýkám, že se tak stávalo opravdu jenom náhodou) do dvou, tříbrankového vedení, svorně se hráči obrátili proti vlastnímu gólmanovi a prohrávajícímu týmu pomohli vyrovnat. To se dařilo poměrně rychle, protože brankář v takovém případě čelil hned deseti útočícím hráčům. Pokud tedy čelil, pokud v brance zrovna stál. Nezřídka totiž ochránce té či oné fotbalové svatyně chyběl, neboť zrovna kibicoval na vedlejším hřišti. Občas za takového hráče zaskočil i rozhodčí.

 

 

 

 

Hrálo se čistě, téměř bez faulů. Přesto byla zdravotnická pomoc zajištěna: například tým Dřevácy přijížděl na hřiště ke každému svému zápasu s prapodivným vozítkem první pomoci, jehož lékárničkou byla basa plzeňské dvanáctky.

 

Za příjemného počasí se hrálo do pozdních odpoledních hodin. Pak byl celý turnaj vyhodnocen a byly předány také ceny.

 

K umístění jednotlivých mužstev je třeba podat krátké vysvětlení: ačkoli se turnaje zúčastnilo 9 týmů, původně jich mělo být 10. Hodnocena tak byla plná desítka fotbalových družstev, přičemž devátí skončili ti, kdo do Kryr nedorazili. Protože pokud by přijeli a hráli, Dřeváky by nepochybně porazili.

 

 

Jednotlivá mužstva si tak vedla následovně:

 

 

Tím byla sportovní část ALKOHOL CUPu ukončena a prostor byl i pro zábavu. Do Kryr přijela skupina Fernetic, která všem přítomným hrála k tanci i poslechu až do rána příštího dne. ALCOHOL CUP, a je to zřejmé i z úvodního souhrnu, se prostě vydařil.

 

 

Nabízíme malou FOTOGALERII a ani tentokrát nechybí zhruba půlhodinové video. K němu mi dovolte, abych poděkoval panu Petru Růtovi, jemuž byla do rukou opět svěřena videokamera a odpoledne a večer natáčel právě on. Na rozdíl od záznamu Dokopné, kdy pořídil hodinu a čtyřicet minut obrazového materiálu, při jehož střihu jsem šedivěl, se tentokrát vešel do necelých osmnácti minut – a to už byla úplně jiná práce. Takže, Petře, děkuju!

 

 

 

 

ÚSPĚCHY KRYRSKÝCH DĚTÍ

16.06.2018 06:59

 

O úspěších kolektivů kryrských dětí píšeme poměrně často. Ať už jsou to mažoretky nebo třeba fotbalisté přípravky, která právě ukončila skvělou sezónu, ve které za sebou nechala ostatní týmy své kategorie dýchat skutečně jen prach zpod jejich kopaček. Jsou tu ale i jednotlivci, solitéři - teenageři, kteří dobré jméno našeho města prezentují i daleko za jeho hranicemi.

 

Dívka Talent 2018

Natalia Kutsyn ze Strojetic je patnáctileté děvče, které se zúčastnilo soutěže „Dívka Talent 2018“. To proběhlo v prostorách žateckého Domu dětí a mládeže 27. dubna.

 

V soutěži, která je určena pro dívky, které mají zájem o módu a pohyb a nebojí se zúročit svůj talent v rámci celorepublikové soutěže, musely soutěžící zvládnout čtyři disciplíny – rozhovor s moderátorem, aerobic, volnou disciplínu (u které si samy zvolily téma) a nakonec získat přízeň porotců při módní přehlídce. 

 

Naše Natálie zabodovala a umístila se za slečnou Minaříkovou ze Žatce na fantastickém druhém místě. Obě dívky tak postupují do semifinále této soutěže, které proběhne v červnu v Plzni.

 

 

Narama seito

Plzeňský oddíl karate Narama uspořádal v západočeské metropoli v neděli 13. května 2018 turnaj Narama seito. Jde o prestižní turnaj s bohatou tradicí, jehož 1. ročník se uskutečnil již roku 1998 a každoročně se jej účastní 150 až 200 karatistů. Vzhledem k tomu, že japonské „seito“ lze do češtiny přeložit jako „žák“, je zřejmé, že se jedná o soutěž začínajících vyznavačů tohoto sportu určenou především mládeži do 18 let, která soutěží v kata a řízeném kumite. Soutěžilo se ve více než ve 20 kategoriích, přičemž v každé z nich se vyhlašoval absolutní vítěz, kterého určilo pořadí z obou zmíněných disciplín.

 

Třináctiletá Anna Semerádová z oddílu Karate Outlaw Shotokan, které má svou základnu v Soukromém sportovním zařízení manželů Prágerových v Kolešově, je karatistkou, která trénuje pouhých deset měsíců. V kategorii starší žákyně v Plzni vybojovala první místo v kumite, druhé místo v katě a získala tak i pohár absolutního vítěze.

 

Ještě jednu úspěšnou karatistku je na tomto místě třeba zmínit: ačkoli Karolína Rajchmannová bydlí v Kolešově a nikoli v Kryrech, má s naším městem společného opravdu dost: minimálně to, že tu loni ukončila své působení v mateřince Pohoda a letos v místní základce úspěšně absolvuje první ročník svého studia. Krom toho je členkou kryrských mažoretek (Cherrios). I ona (karate trénuje 5 měsíců) na Narama seito bodovala a odvezla si z Plzně 2 stříbrné medaile.

 

Prágerův karatistický oddíl získal v západočeské metropoli další úspěchy – neznamená to nic jiného, než že jde o velmi solidní sportovní klub. A i když to tak úplně do tématu individuálních úspěchů kryrských dětí nespadá, zmíním na závěr ještě Lubošovo angažmá v Kryrech, kde se prezentoval na hodině Zumby.

 

Jak? Přijel do Kryr s TAEBO. To je poměrně nový sport, který do Evropy přivezli na sklonku minulého tisíciletí Němci Dorothee Müller a Frank Magnus, kteří v listopadu 1999 poprvé prezentovali toto cvičení na IFAA mezinárodním kongresu fitness a aerobiku v Berlíně. Jde o intenzivní skupinové cvičení s hudbou s využitím prvků bojových sportů a umění. Je určeno opravdu pro každého, kdo chce zlepšit svoji kondici, zhubnout či formovat své tělo, zpevnit se či zesílit, užít si zábavu při tréninku a vyčistit si hlavu.  

 

 

 

 

NOHEJBALOVÝ TURNAJ „O POHÁR STAROSTY“

11.06.2018 08:35

 

Petr Václavík (74) v akci...

 

Nohejbalový turnaj „O pohár starosty“ je prazvláštní soutěž. Nejenom, že se v sobotu 9. června uskutečnil po třinácté a jednalo se o dvanáctý ročník, ale nohejbaloví plejeři bojovali i o pohár, který žádným pohárem vlastně není. Jde totiž o jakousi repliku Schillerovy rozhledny. Tu ze zbytků zrcadel vytvořil v roce 2006 u příležitosti stého výročí zmíněné dominanty Kryr pan Petr Václavík. Ve stejném roce a při téže příležitosti se pak uskutečnil nultý ročník turnaje, který se stal pěknou tradicí.

 

12. ročníku, který se mimochodem hrál ve vražedném vedru, se zúčastnilo sedm družstev: 

 

Zastupitelstvo města Kryry

 

AGC

 

Stebno

 

Strojetice

 

 

AK Blšany

 

Firma Lorenc 

 

Sportclub 

 

Z tohoto titulu se nehrálo ve skupinách na dvou hřištích (Pavel Šilhánek i tentokrát půjčil hřiště na svém pozemku, velký dík...), ale hrál každý s každým, a to na dva sety. Nekonalo se pak žádné semifinále a finále, o vítězích a poražených rozhodly vzájemné duely.  

 

 

Nejúspěšnějším týmem bylo nakonec družstvo Františka Lorence, které ve všech zápasech ztratilo jediný set. Na druhém místě skončili borci ze Strojetic a třetí příčku obsadili hráči ze Stebna.

 

 

Zbývá podotknout, že pod turnajem bylo organizačně podepsáno město Kryry společně se Sportclubem a že nešlo o akci ryze sportovní, ale i společenskou. Přítomní tak nejen potrýznili těla vrcholnými sportovními výkony, ale dobře se také najedli a nechyběl ani nějaký ten lahodný mok. Především to ale bylo o setkání lidí – těch totiž, obávám se, v době internetu a sociálních sítí valem ubývá.

 

FOTOGALERIE

(Za fotografie děkuji také Olině Lorencové a Pepíku Vágnerovi)

 

 

 

KRYRSKÉ MAŽORETKY DOVEZLY Z FINÁLE MIA FESTIVALU V PRAZE STŘÍBRNÉ MEDAILE

03.06.2018 13:22

 

Do finále 19. ročníku MIA FESTIVALu, který pořádá neziskové občanské sdružení „Děti fitness aneb sportem proti drogám“ ®, se z plzeňského semifinále probojovaly všechny tři týmy mažoretek z Kryr.

 

 

Nejmladší Cherrios, starší Pink Ladies i nejstarší Neon Stars tak v sobotu 2. června 2018 vystoupily ve velkém sále pražské Lucerny, a to ve společnosti nejlepších neprofesionálních souborů nejen z Čech, ale i Moravy a Slezska, Polska nebo Slovenska.

 

Pražská Lucerna

 

Skelet budovy vznikal v letech 1907 až 1921 mimo jiné též podle návrhu Ing. Stanislava Bechyně a projektu J. Čamského a Václava Havla. Tuto stavbu realizoval stavitel Ing. Vácslav Havel (dědeček bývalého prezidenta České republiky Václava Havla). Palác měl původně sloužit jakožto hokejový stadion, ale již na počátku výstavby došlo ke zjištění, že pro tyto účely sál nevyhovuje především rozměrově a projekt musel být narychlo přepracován na velký společenský sál. Na tehdejší dobu se jednalo o velice unikátní stavbu, neboť to byla jedna z prvních železobetonových staveb v Praze vůbec s velmi originálně řešenou sklem zastřešenou pasáží. Také celkové architektonické řešení je zajímavé, stavba nese výrazné rysy doznívající pozdní secese a právě nastupujícího modernismu. Velmi pravděpodobným autorem fasády do Vodičkovy ulice č. 36/704 byl architekt Osvald Polívka (1859 – 1931), jenž Vácslavu Havlovi navrhoval fasády jeho činžovních domů v Praze (Haštalská 6 a 8, Vězeňská 4, V Kolkovně 5,7, Myslíkova 4, Rašínovo nábřeží 70 a 78), které Havel vesměs prodal, aby mohl financovat stavbu Lucerny od r. 1905.

 

 

 

Jádrem komplexu je Velký sál Lucerny, jehož rozměry činí rozměry 54 metrů na délku, 25,5 metrů na šířku a 9 metrů na výšku. Velký sál zabírá celkem tři podzemní podlaží s kapacitou 2500 diváků. Využití sálu je pestré, od maturitních plesů přes koncerty, přednášky až po taneční soutěže apod.

 

Prakticky od ukončení výstavby a uvedení komplexu do provozu až do dnešních dob se jedná o významné kulturní a společenské středisko hlavního města a to jak někdejšího Československa i České republiky, konalo se zde již velké množství koncertů, plesů, schůzí, konferencí, módních přehlídek, sportovních akcí (za První československé republiky např. turnaje v boxu či v zápasu).

 

„Kdybyste mi před rokem řekli, že se s děvčaty dostanu na pódium Lucerny,“ řekla trenérka kryrských mažoretek Irena Uldrichová k účasti ve finále MIA FESTIVALu, „poklepala bych si na čelo. A my jsme tam najednou stály…“ Na vyvýšeném pódiu, ve světle ramp. Mezi nejlepšími z nejlepších. 

V obrovském, diváky narvaném sále, kde vystupoval v dobách své největší slávy třeba Karel Gott nebo Louis Armstrong.

 

 

 

 

Dlužno podotknout, že finále této soutěže bylo ne o jeden, ale o dva, možná tři levely výš než všechno, co tenhle školní kroužek základky z Kryr dosud absolvoval. Přesto se děvčata rozhodně neztratila, prodala, co prodat uměla a mohla a v konkurenci, které doposud nikdy nečelila, nebyla určitě v roli outsiderů.

 

Naše Cherrios prostředí Velkého sálu Lucerny tak trochu fascinovalo, přesto dívenky odvedly prvotřídní práci. Jejich vystoupení bylo minimálně srovnatelné s vystoupeními ostatních souborů, přičemž porotě se – možná proto, že je neznají - zamlouvaly nejméně ze všech ostatních. Konečné šesté místo pro naše nejmenší, tady, v Praze, ve finále takové soutěže, rozhodně prohrou ale není.

 

Cherrios Kryry

 

Pink Ladies, pokud mohu laicky posoudit, v Lucerně předvedly výkon, jaký ještě - myslím si - neukázaly. Ani ony, ač skončily jako jejich mladší kolegyně ve své kategorii poslední, se nemají absolutně zač stydět – jejich vystoupení bylo skvostnou reprezentací městečka, kde bydlí a chodí do školy a kryrský havran si nepochybně s hrdostí čechral peří, když je na pódiu Lucerny viděl.

 

Pink Ladies Kryry

 

Stříbrná medaile Neon Stars Kryry pak byla fantastickou tečkou, splněným snem dívek, které stály u zrodu mažoretkového sportu ve městě pod Schillerovou rozhlednou. 

 

Neon Stars Kryry s trenérkou Irenou Uldrichovou přebírají stříbrné medaile

 

„Je to neuvěřitelný úspěch,“ radovala se z umístění paní Irena Uldrichová, „všechno to úsilí, ta práce, dřina, kterou jsme musely absolvovat, to je najednou zapomenuto. A znovu: nemohu dostatečně poděkovat Báře Zelenkové, která mi s vedením kroužku pomáhá, všem sponzorům, především městu Kryry (ale nejenom jemu…), rodičům děvčat – bez těch všech bychom se do Prahy a do Lucerny nikdy nedostaly!“

 

Problém „neúspěchu“ našich mažoretek je možná i v tom, že klasické prvky této disciplíny, které preferuje právě Irena Uldrichová a na jejichž základě se svými děvčaty sestavy připravuje, ustupují na těchto soutěžích výrazovému tanci. S klasickými mažoretkami pak tato vystoupení mají spojitost či souvislost jen díky batonu, hůlce, s níž se pracuje – ale to už o mažoretkách jako takových přestává, obávám se, absolutně být.

 

 

 

 

 

 

DOKOPNÁ

02.06.2018 07:34

 

Motto:

 

„A neuvěřitelné se stalo skutkem…“

 

Bohumil Hrabal (Obsluhoval jsem anglického krále)

 

Skutečně nevím, jestli má něco podobného v dějinách kryrské kopané obdoby. V posledním utkání sezóny 2017/2018 v okresním přeboru starší přípravky v sobotu 2. června 2018 hráči SK Havranu Kryry pod vedením trenérské dvojice Tomášů Ptáka a Halámka deklasovali mužstvo Postoloprt v poměru 10 : 1. Neuvěřitelné na tom je, že celá jejich sezóna probíhala velmi podobně: z jedenadvaceti odehraných zápasů kryrští fotbalisté dvacetkrát vyhráli a jen jednou remízovali. Nasbírali 61 bodů, přičemž dokázali svým soupeřům nastřílet 242 branek, což je neskutečného 11,5 gólu na zápas! Pokud bych si dovolil jakési vesmírné přirovnání, pak zdaleka nešlo jen o meteorit zářící v zemské atmosféře, ale doslova o supernovu explodující na nebi nad Schillerovou rozhlednou!

 

 

Tak trochu slavnostní ráz pak mělo zmíněné poslední utkání sezóny. Mládenci dostali od svého fanklubu zbrusu nová trička, připraveno pro ně bylo pohoštění a celá řada soutěží. Jako poděkování za jejich celoroční vynikající práci. Za to, že tak nebývale skvělým způsobem šířili dobré jméno nejenom kryrského fotbalu, ale celého našeho města v celém lounském okresu.

 

Zmiňme tedy, že za tímto skvostným úspěchem stojí tito skvělí kluci: Tomáš Pták, Petr Šebek, Mikuláš Starý, Jakub Kelíšek, Matěj Cimr, Tomáš Příhoda, Daniel Peterka, Matyáš Jeřábek, Daniel Weinert, Miroslav Vavřín, Patrik Zdvořák, Vojtěch Růt, Dominik Archman a Štěpán Froš. A už jsme napsali, že trenéry týmu jsou Tomáš Pták a Tomáš Halámek.

 

 

Pánové, děkujeme!

 

 

 

KRYRSKÉ MAŽORETKY PŘIVEZLY DALŠÍ MEDAILE

22.04.2018 18:09

 

Kryrské mažoretky přivezly další medaile. Tentokráte z MIA FESTIVALu v Plzni (sobota 21. 4. 2018), kde získaly jedno zlato, dvakrát stříbro a jeden bronz.

 

Zlaté Pink Ladies (foto: Veronika Boudová)

 

Další fotografie jsou na facebooku Kryrských mažoretek (ZDE).

 

 

 

 

 

 

NEPĚKNÝ ZÁVĚR PĚKNÉHO ZÁPASU

22.04.2018 11:29

 

V sobotu 21. 4. 2018 se na hřišti SK Havranu Kryry odehrál zápas 1. A třídy dospělých mezi fotbalisty Kryr a Dobroměřic. Podle dosavadního průběhu soutěže se mělo jednat u duel Davida s Goliášem (Kryry na aktuálním desátém místě tabulky, Dobroměřice zatím druhé), šlo však o utkání vyrovnané, bohaté na šance a diváci se dočkali i pěkných gólů.

 

Dobroměřičtí měli od úvodního hvizdu ze hry sice víc, avšak domácí Kryry dokázaly kontrovat z brejkových situací. Úspěšně dokázaly eliminovat útočné snahy soupeře a ještě v první půli jednogólový náskok (střelec Libor Maliňák) hostí smazaly pěknou brankou (Petr Míček).

 

I v druhém poločasu se vedení ujali hosté (Alois Šebek). Na jejich druhou branku dokázali kryrští Havrani ještě odpovědět (Ondřej Svída), na víc ale neměli. Třetí gól v jejich síti (Tomáš Kyncl) na sebe nenechal dlouho čekat a čtvrtý (opět Tomáš Kyncl) padl ze situace, kdy domácí gólman při ostřelování vlastní branky vystřihl dva zázračné zásahy, bohužel pak si neposedně poskakující míč nad jeho hlavou nešťastně sám srazil do branky. Bylo rozhodnuto.

 

Do konce zbývaly tři minuty. Možná pět. Havrani se zmohli na poslední nápor. Útočili po hezkém pasu z vlastní poloviny a na branku se z pravé strany hnal sám hráč číslo 8 Miloš Nítek. Dvacet metrů před brankou však byl zastaven likvidačním zákrokem soupeřovy 18 (Jan Baňka), který jej tvrdě smetl na trávník. Obránce nemohl zasáhnout míč, ten už byl z jeho dosahu, jednoznačně šel po útočníkovi. Pár minut před koncem, za rozhodnutého stavu, s brutalitou vymykající se lidskému chápání. Rozhodčí zákrok nepochopitelně ohodnotil jen žlutou kartou. 

 

 

Domácí hráč se po chvíli těžce zvedl z pažitu, ještě chvíli vydržel stát na nohou a zjevně otřesený procházel před rozehráním přímého volného kopu po hranici šestnáctky. Pak zkolaboval.

 

 

Nosítka a po chvíli i příjezd vozidla rychlé záchranné služby. Nepěkný závěr jinak velmi pěkného utkání. Zbývá dodat, že podle informací vedení SK Havranu Kryry je Miloš Nítek z nemocnice už doma. Nevybíravým zákrokem Jana Baňky utrpěl otřes mozku.

 

 

FK Dobroměřice se vítězstvím nad SK Havranem Kryry posunul na 1. místo tabulky, domácí zůstávají na místě 10.

 

KRYRSKÉ MAŽORETKY PŘIVEZLY Z KAMENICE ČTYŘI MEDAILE

15.04.2018 19:47

 

Na sportovním poli se v sobotu 14. dubna 2018 Kryrům dařilo. Nejenom, že se poprvé na jaře prosadili fotbalisté SK Havranu a deklasovali Klášterec 5 : 1, ale kryrské mažoretky se zúčastnily své druhé letošní soutěže. Zatímco v Děčíně se jim nepodařilo na medailové umístění zaútočit ani náznakem, v České Kamenici vystoupily na stupně vítězů všechny tři jejich soubory. Ze soutěže Českokamenická mažoretka se domů vracely se třemi bronzovými medailemi a jednou zlatou.

 

 

Poprvé na velké soutěži zabodovaly nejmladší dívky Cherrios. Ty přede dvěma lety poměrně dramaticky obměnily svůj kádr – tedy z původního souboru přešla spousta děvčátek do vyšší věkové kategorie a do nejmladších mažoretek přišlo mnoho nováčků – a ono to prostě všechno chce svůj čas. Tentokrát se tedy v Kamenici první úspěch dostavil a nejmenší kryrská děvčátka vybojovala třetí místo.  

 

Prostřední věkovou kategorií mezi kryrskými mažoretkami je uskupení Pink Ladies. Ty v rámci tří zdejších mažoretkových souborů držely pověstného „Černého Petra“, metály nezískávaly, nevedlo se jim. „S těmi je největší potíž,“ svěřila se před časem vedoucí kryrských mažoretek paní Irena Uldrichová, „je prostě zajímá všechno, jen ne to, proč na tréninky do tělocvičny chodí. Začíná jim puberta a mlátí s nimi (a to hodně, směje se…) ode dveří ke dveřím.“ Jenomže Pink Ladies svůj stín dokázaly překročit. V posledních dvou letech jsou nejúspěšnějším souborem a pravidelně se v soutěžích na předních příčkách umísťují. Výjimkou je 13. ročník Dance Děčín, kde – a ještě o tom bude řeč, protože neprávem – propadly. Pink Ladies v České Kamenici vystoupily hned dvakrát, a to v sestavě s pompóny a s hůlkou, přičemž pompónově byly třetí, s hůlkou ve velmi solidní konkurenci zvítězily.

 

Nejstarší kryrské mažoretky se jmenují Neon Star Kryry. To jsou ty dívky, které soubor kdysi zakládaly, které prvně vystoupily před domácím publikem u příležitosti Svátku dobré nálady. Tehdy v cvičkách, bílých trikotech a v sukýnkách, které jim po večerech ušila paní Václava Polcarová. Snad z nějakého starého ložního prádla. Takové byly začátky tohoto nejúspěšnějšího kryrského sportovního kroužku posledních několika let. Dnes dívky vystupují v kostýmech za tisíce, v kozačkách. Medaile domů vozí téměř pravidelně, i když z původních členek souboru zůstala už jen málokterá. Opustily základní školu a rozeběhly se po školách středních nebo po učilištích i mimo Podbořanska, takže sehnat je k nácviku byť jen na jednu, dvě hodiny týdně, je zkrátka nemožné. Neon Star Kryry v České Kamenici zabojovaly a přivezly si bronzové medaile.

 

Jak je možné, že kryrské mažoretky v Děčíně totálně propadly a v Kamenici patřily k nejlepším? „I v mažoretkovském sportu se občas čaruje,“ vyjadřuje své mínění paní Uldrichová, „například proti Pink Ladies v Děčíně – to je kategorie do průměru věku 11,4 let – vystoupila děvčata, která byla evidentně starší. A když si vedle sebe představíte jedenáctiletou holčičku a čtrnáctiletou slečnu, která už má všechno, co má ženská mít, pak se s tím dá opravdu jen těžko soupeřit. A v tom Děčíně to takhle prostě bylo. Porotě ani organizátorům to nijak zvláštní nepřišlo, my jsme si to potom vyříkali po soutěži. V Děčíně jsme neprotestovali, dali jsme to jen jako nějaký podnět do dalších ročníků, takže příště to snad bude lepší a o fous spravedlivější. Na druhou stranu tahle nespravedlnost mohla naše holky nakopnout k lepšímu výkonu, takže pak to v Kamenici dopadlo tak, jak dopadlo.“

 

A dopadlo to dobře…

 

 

 

Fotografie: Veronika Boudová a Irena Uldrichová

Kamera videozáznamu: František Uldrich

 

 

 

 

I VE TŘETÍM UTKÁNÍ JARA HAVRANI PROHRÁLI

09.04.2018 09:35

 

V sobotu 7. dubna 2018 sehrál SK Havran Kryry zápas I. A třídy dospělých (skupina B) s 1. FC Spořice – a do třetice prohrál.

 

 

Šlo o poměrně vyrovnaný duel, v němž hostující tým měl ze hry jen o málo víc než domácí Kryry. Přesto šance, které si vytvořil, dokázal zužitkovat.

 

Naši borci se gólově prosadit nedokázali. Škoda. Výsledek 0 : 2 je pro nás přesto lichotivý, protože na podzim nám Spořice nasázely branek hned 8, zatímco my jsme byli s to skórovat pouze 2x.

 

 

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>