Aktuality ze sportu

POSLEDNÍ ZÁPAS PODZIMU

19.11.2017 10:02

Poslední zápas podzimu sezóny 2017/2018 odehrál SK Havran Kryry na domácím hřišti proti fotbalistům TJ Sokolu Domoušice. Střetl se v něm tak aktuálně desátý se čtvrtým týmem tabulky I. A třídy dospělých (skupina B).

 

Hosté, podle umístění v tabulce favorit utkání, měli sice hned od začátku ze hry trochu více, než domácí hráči, nicméně byli to právě kryrští, kdo dokázali střílet góly. Dvacet minut po začátku zápasu zamířil přesně Ondřej Svída, o čtvrt hodiny později přidal druhou branku Richard Jambor a tři minuty před koncem poločasu už to bylo 3 : 0 (opět Ondřej Svída). Škoda, že v poslední minutě dokázali hosté Jiřím Uhlíkem snížit na 3 : 1.

 

Po přestávce totiž vyběhl v dresech Domoušic na pažit úplně jiný tým: Havran jako by na začátku druhé půle přestal hrát. Míč se kopačkám domácích úspěšně vyhýbal, o to častěji byl tak na nohou hostí, kteří po deseti minutách mizerný výkon domácích trestali svým druhým gólem (opět Jiří Uhlík). Domoušice tak stáhly nadějný náskok Kryr na jedinou branku.

 

Domácí začali konečně trošičku hrát. Dokonce za hostujícím brankářem Lukášem Šulcem rozvlnili síť počtvrté, branka však pro postavení mimo hru uznána nebyla. Utkání bylo čím dál nervóznější. Emoce pak „dokapaly“ v pětašedesáté minutě, kdy po zpočátku nevinně vypadající strkanici dvou hráčů přímo pod hlavní tribunou vypukl na hřišti incident, ve kterém došlo i na kopance. Rozhodčí Martin Matas následně vytáhl dvě červené a dvě žluté karty. Zápas byl přitom přerušen na bezmála pět minut.

 

Tohle na hřiště rozhodně nepatří!

 

Co se v 65. Minutě stalo? Začátek incidentu…

 

Incident…

 

Dohrávalo se tedy na obou stranách v deseti. Kryry se dokázaly zvednout a přidat dva góly: pět minut před koncem byl úspěšným střelcem Tomáš Beránek a o tři minuty později se brankově podruhé prosadil Richard Jambor.

 

SK Havran Kryry se po vítězství 5 : 2 posunul na průběžné 8. místo tabulky, na kterém „přezimuje“. Nováček, jehož první krůčky v soutěži I. A třídy dospělých v Ústeckém kraji nebyly jen rozpačité, ale doslova tristní, se tak, doufejme, fotbalově probudil.

 

 

 

PENALTA TO SKUTEČNĚ NEBYLA (Kryrská kopaná se odrazila ode dna)

08.10.2017 09:49

V rámci I. A třídy dospělých fotbalu v Ústeckém kraji domácí SK Havran Kryry na začátku sezóny zrovna nezářil.

 

Alarmující byl pak především počet branek, který našim plejerům byli soupeři schopni nasázet: Ervěnice 6 (kontrovali jsme jedinou brankou), Podbořany 8 (vzmohli jsme se, byť na domácím hřišti, také jen na jednu), Spořice 8 (těm jsme dokázali vsítit góly „dokonce“ 2), prostě hrůza, děs a běs.

 

Kryrští fotbalisté, v tabulce tehdy beznadějně poslední, se však ode dna dokázali odrazit. První vlaštovičkou bylo domácí utkání s Kláštercem, kde jsme remízovali, a především díky vynikajícímu výkonu brankáře pak získali druhý bod za vítězství v penaltovém rozstřelu. Na hřišti Dobroměřic jsme pak dokázali zvítězit v poměru 2 : 1, v Postoloprtech jsme sice opět prohráli, nicméně už tak nějak normálně, více fotbalově nežli hokejově, tedy branky jsme dostali 3 a žádnou nedali.

 

V sobotu 7. 10. 2017 jsme pak na svém hřišti přivítali tým z Chomutova a sehráli s ním velice vyrovnané utkání, jehož výsledek však zdánlivě ovlivnil rozhodčí. Jenom desítky vteřin před koncem zápasu totiž neodpískal penaltu, která by (pravděpodobně) Havranu zajistila 3 body. Při čáře pokutového území byl faulován kryrský fotbalista, byl však nařízen přímý, nikoli pokutový kop. Až při zkoumání videozáznamu utkání („živě“ jsem to viděl na jednoznačnou desítku), jsem se pak panu rozhodčímu musel v duchu omluvit: v nejednoduché situaci rozhodl správně a přesně – kryrský útočník byl skutečně faulován před hranicí jedenáctky, nikoli za ní.

 

Dal jsem si tu práci, předmětný okamžik jsem ze záznamu vystřihl a zvětšil. Ať jakkoli jde kvalita obrazu tímto krokem dolů, je evidentní, že penalta to doopravdy být nemohla.

 

 

V penaltovém rozstřelu pak Havran Kryry opět zvítězil a připsal si do podzimní tabulky spravedlivé dva body.

 

Celý záznam obou poločasů i penaltového rozstřelu:

 

 

NÁBOR NOVÝCH MAŽORETEK

06.08.2017 09:22

 

 

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ NA SVĚTĚ NEJSOU VĚCI, ALE OKAMŽIKY!

25.06.2017 05:40

 

Mnoho z nich zažívám s talentovanými, šikovnými a usměvavými holčičkami, které si říkají Kryrské mažoretky.

Nyní za sebou mají velice úspěšný rok plný vystoupení, soutěží a také zasloužených ocenění.

I proto bych každé z nich chtěla poděkovat, stejně tak, jako jejich rodičům a ostatním příbuzným.
Jmenovitě pak Barče Zelenkové, která mi s vedením tréninků pomáhá a bez níž by se jistě tento rok tolik nepovedl.

A nesmím zapomenout ani na svou rodinu, že mě v mém snažení podporuje a mnohdy dodává sílu!

Se všemi se moc ráda uvidím opět v září!Irena Uldrichová
vedoucí Kryrských mažoretek

NOHEJBALOVÝ TURNAJ „O POHÁR STAROSTY“

21.05.2017 15:51

 

V sobotu 20. května 2017 se v Kryrech odehrál již 11. ročník nohejbalového turnaje „O pohár starosty“.

 

 

Tentokrát se na startu soutěže sešlo devět týmů, které se během dopoledne a části odpoledne utkaly postupně každý s každým. Jednotlivá družstva tak sehrála po osmi dvousetových zápasech, po jejichž skončení se sečetly body. Z těch pak vzešlo konečné pořadí.

 

 

Pro rok 2017 vyhrálo družstvo Sportclubu Kryry (junioři) ve složení  František Lorenc, Petr Toth a Ladislav Ljapin.

 

KRYRY info nabízí malou FOTOGALERII a tradiční video:

 

 

 

HAVRANÍ STOPOU

20.05.2017 23:42

 

Ačkoli se – já říkám, že zbaběle – tradičního dálkového pochodu HAVRANÍ STOPOU sám starosta Kryr Miroslav Brda neúčastnil, byl přítomen slavnostního zahájení: a první byl i jeho krok.

 

 

 

Již po dvaatřicáté se v sobotu 20. května 2017 sešli v Kryrech příznivci turistiky, aby absolvovali čtrnáctikilometrovou trať vedoucí v bezprostřední blízkosti Schillerovy rozhledny. Po deváté ráno se jich před budovu obecního úřadu dostavilo (bez jediného človíčka) celých padesát. Akci, kterou jako každý rok uspořádaly členky Zdravotního klubu Kryry, přálo - přes hrozby meteorologů - i počasí. Nebylo vedro, ale ani zima, sluníčko sem tam vykouklo zpoza mraků a na turistické nadšence se dokázalo usmát, prostě paráda.

 

Nálada přítomných byla úžasná, metry a kilometry pod pohorkami účastníků pochodu vesele mizely. Do cíle, který byl tentokrát na hřišti SK Havranu Kryry, dorazili všichni. Unavení, přesto spokojení.

 

 

FOTOGALERIE

 

 

 

MAJORETTES CHODOV

10.05.2017 11:01

 

 

 

 

 

V neděli 30. 4. 2017 se naše mažoretky zúčastnily zatím své poslední soutěže Majorettes Chodov v Praze.

 

Ani odsud neodjely s prázdnou. Pink Ladies získaly bronzové medaile, Cherrios a Neon Stars skončily shodně čtvrté.

 

 

 

 

DANCE DĚČÍN 2017

18.04.2017 08:46

Kryrské mažoretky přivezly z další soutěže tentokrát jednu medaili. Tu nejcennější, zlatou.

 

Dance Děčín je (a teď přijde spousta přívlastků…) největší nepostupová dvoudenní a celorepubliková (uf…) soutěž na severu Čech pro taneční a mažoretkové kolektivy, kterou pořádá Dům dětí a mládeže Děčín již od roku 2006.

 

Jejího dvanáctého ročníku se v pátek 14. dubna 2017 zúčastnily také kryrské mažoretky.

 

Oproti soutěži v České Kamenici (informovali jsme v příspěvku „Českokamenická mažoretka 2017“) se tu naše děvčata setkala s nepoměrně větší konkurencí. „V Děčíně se v sobotu sešlo dohromady přes tisíc mažoretek,“ upřesňuje vedoucí kroužku Irena Uldrichová, „to v porovnání s ostatními soutěžemi, kterých jsme se doposud účastnily, je více než dvojnásobek.“

 

Nejmladší Cherrios skončily tentokráte na pátém místě. Nevadí, děvčátka mají ještě všechno před sebou. Nejstarším Neon Stars se skladba nepovedla, hůlky jakoby odmítaly poslušnost a byly více na zemi než ve vzduchu. Každý den posvícení zkrátka nebývá.

 

Naše Pink Ladies ale zabodovaly: v konkurenci osmi choreografií byly odbornou porotou vyhodnoceny jako nejlepší a po právu do Kryr dovezly zlaté medaile. 

 

 

Chtěl bych na tomto místě poděkovat slečně Simoně Dondové za video, které v Děčíně natočila. Dokázala totiž zprostředkovat atmosféru soutěže zevnitř jejího dění, uměla se spolu s oceněnými radovat. Na jejích záběrech je to vidět. Děkuju, odvedla opravdu vynikající práci:

 

 

 

 

ČESKOKAMENICKÁ MAŽORETKA 2017

12.04.2017 17:20

Již šestý ročník soutěže „Českokamenická mažoretka“ proběhl v sobotu 8. dubna 2017 v pětitisícovém městě na severu Čech. Pošesté se jí zúčastnily také kryrské mažoretky, tento rok i se sestavou nejmenších Cherrios, přičemž děvčata domů do Kryr dovezla celkem tři medaile: dvě bronzové a jednu stříbrnou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dům kultury Česká Kamenice

 

Tři skladby připravila pro tuto sezónu se svými děvčaty vedoucí kroužku mažoretek Irena Uldrichová. Kryrské dívky se se všemi představily v České Kamenici - a všechny sestavy tady uspěly.

 

Cherrios

 

Pink Ladies

 

Neon Stars

 

Nejmladší Cherrios (v loňském roce dívenky v Kamenici nevystupovaly, protože se soubor hodně obměnil, přišlo mnoho nových členek a ještě neuměly…) vybojovaly letos krásné třetí místo. Stejně jako nejstarší a nejzkušenější Neon Stars. O příčku výš se vyšvihla děvčata z Pink Ladies a odvezla domů stříbrné medaile.

 

 

 

 

 

Poděkování za tento úspěch nepatří jen samotným děvčatům – za jejich snahu, píli a ve finále i odvedený výkon - ale bezesporu také paní Barboře Zelenkové, která paní Uldrichové s kroužkem pomáhá. A samozřejmě rodičům dívek, které se svými dcerami či vnučkami mažoretkově doslova žijí.

 

  

 

 

 

 

 

 

UTKÁNÍ PŘÍPRAVEK

29.09.2016 07:00

 

Ve středu 28. 9. 2016 se na hřišti Tatranu Podbořany s domácími týmy přípravek (mladší i starší) utkali fotbalisté Havranu Kryry.

 

 

 

Vzhledem k tomu, že mí dva vnoučci (6 a 3 roky) od září působí právě v podbořanském dresu, ocitl jsem se jako kryrský dopisovatel v poměrně schizofrenní situaci. Vnukům – a ti kloučci fotbalem neuvěřitelně žijí - jsem samozřejmě musel vehementně držet pěsti, nicméně barvy Kryr jsou mi pochopitelně bližší, než ty podbořanské. Naštěstí tohle dilema za mne vyřešili samotní hráči obou přípravek, kteří se nakonec rozešli smírně: mladší přípravka v poměru 7 : 7, starší 11 : 11.

 

 

Pokud se zápasu těch nejmenších týče, zpočátku měli jednoznačně navrch kryrští borci. V prvních minutách utkání utekli svým soupeřům hned o tři branky a zdálo se být rozhodnuto. Jenže nebylo. Hráči Tatranu zmobilizovali své síly, přiblížili se Havranům na rozdíl jediného gólu a od té doby se hrála kopaná poměrně vyrovnaná a sítě branek se vlnily tu na jedné, tu na druhé straně. Fotbal to byl vrcholně čistý, fauly se v podstatě nepískaly. Ocitl-li se pak některý z malých fotbalistů na trávníku, okamžitě se zvedal a zapojoval se zpátky do hry. Úžasné bylo nasazení všech hráčů, ještě úžasnější – a to bych chtěl vyzdvihnout – podpora ze strany rodičů. Ti totiž zápas prožívali daleko více než jejich ratolesti, které se potili na pažitu.

 

 

Nabízím v malé fotogalerii pár obrázků a z videoalba vnoučků i krátké video:

 

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>