Aktuality ze sportu

KRYRSKÉ MAŽORETKY PŘIVEZLY Z KAMENICE ČTYŘI MEDAILE

15.04.2018 19:47

 

Na sportovním poli se v sobotu 14. dubna 2018 Kryrům dařilo. Nejenom, že se poprvé na jaře prosadili fotbalisté SK Havranu a deklasovali Klášterec 5 : 1, ale kryrské mažoretky se zúčastnily své druhé letošní soutěže. Zatímco v Děčíně se jim nepodařilo na medailové umístění zaútočit ani náznakem, v České Kamenici vystoupily na stupně vítězů všechny tři jejich soubory. Ze soutěže Českokamenická mažoretka se domů vracely se třemi bronzovými medailemi a jednou zlatou.

 

 

Poprvé na velké soutěži zabodovaly nejmladší dívky Cherrios. Ty přede dvěma lety poměrně dramaticky obměnily svůj kádr – tedy z původního souboru přešla spousta děvčátek do vyšší věkové kategorie a do nejmladších mažoretek přišlo mnoho nováčků – a ono to prostě všechno chce svůj čas. Tentokrát se tedy v Kamenici první úspěch dostavil a nejmenší kryrská děvčátka vybojovala třetí místo.  

 

Prostřední věkovou kategorií mezi kryrskými mažoretkami je uskupení Pink Ladies. Ty v rámci tří zdejších mažoretkových souborů držely pověstného „Černého Petra“, metály nezískávaly, nevedlo se jim. „S těmi je největší potíž,“ svěřila se před časem vedoucí kryrských mažoretek paní Irena Uldrichová, „je prostě zajímá všechno, jen ne to, proč na tréninky do tělocvičny chodí. Začíná jim puberta a mlátí s nimi (a to hodně, směje se…) ode dveří ke dveřím.“ Jenomže Pink Ladies svůj stín dokázaly překročit. V posledních dvou letech jsou nejúspěšnějším souborem a pravidelně se v soutěžích na předních příčkách umísťují. Výjimkou je 13. ročník Dance Děčín, kde – a ještě o tom bude řeč, protože neprávem – propadly. Pink Ladies v České Kamenici vystoupily hned dvakrát, a to v sestavě s pompóny a s hůlkou, přičemž pompónově byly třetí, s hůlkou ve velmi solidní konkurenci zvítězily.

 

Nejstarší kryrské mažoretky se jmenují Neon Star Kryry. To jsou ty dívky, které soubor kdysi zakládaly, které prvně vystoupily před domácím publikem u příležitosti Svátku dobré nálady. Tehdy v cvičkách, bílých trikotech a v sukýnkách, které jim po večerech ušila paní Václava Polcarová. Snad z nějakého starého ložního prádla. Takové byly začátky tohoto nejúspěšnějšího kryrského sportovního kroužku posledních několika let. Dnes dívky vystupují v kostýmech za tisíce, v kozačkách. Medaile domů vozí téměř pravidelně, i když z původních členek souboru zůstala už jen málokterá. Opustily základní školu a rozeběhly se po školách středních nebo po učilištích i mimo Podbořanska, takže sehnat je k nácviku byť jen na jednu, dvě hodiny týdně, je zkrátka nemožné. Neon Star Kryry v České Kamenici zabojovaly a přivezly si bronzové medaile.

 

Jak je možné, že kryrské mažoretky v Děčíně totálně propadly a v Kamenici patřily k nejlepším? „I v mažoretkovském sportu se občas čaruje,“ vyjadřuje své mínění paní Uldrichová, „například proti Pink Ladies v Děčíně – to je kategorie do průměru věku 11,4 let – vystoupila děvčata, která byla evidentně starší. A když si vedle sebe představíte jedenáctiletou holčičku a čtrnáctiletou slečnu, která už má všechno, co má ženská mít, pak se s tím dá opravdu jen těžko soupeřit. A v tom Děčíně to takhle prostě bylo. Porotě ani organizátorům to nijak zvláštní nepřišlo, my jsme si to potom vyříkali po soutěži. V Děčíně jsme neprotestovali, dali jsme to jen jako nějaký podnět do dalších ročníků, takže příště to snad bude lepší a o fous spravedlivější. Na druhou stranu tahle nespravedlnost mohla naše holky nakopnout k lepšímu výkonu, takže pak to v Kamenici dopadlo tak, jak dopadlo.“

 

A dopadlo to dobře…

 

 

 

Fotografie: Veronika Boudová a Irena Uldrichová

Kamera videozáznamu: František Uldrich

 

 

 

 

I VE TŘETÍM UTKÁNÍ JARA HAVRANI PROHRÁLI

09.04.2018 09:35

 

V sobotu 7. dubna 2018 sehrál SK Havran Kryry zápas I. A třídy dospělých (skupina B) s 1. FC Spořice – a do třetice prohrál.

 

 

Šlo o poměrně vyrovnaný duel, v němž hostující tým měl ze hry jen o málo víc než domácí Kryry. Přesto šance, které si vytvořil, dokázal zužitkovat.

 

Naši borci se gólově prosadit nedokázali. Škoda. Výsledek 0 : 2 je pro nás přesto lichotivý, protože na podzim nám Spořice nasázely branek hned 8, zatímco my jsme byli s to skórovat pouze 2x.

 

 

 

KRYRSKÉ MAŽORETKY V DĚČÍNĚ NEUSPĚLY

01.04.2018 09:47

 

Pravý břeh řeky Labe v Děčíně ve čtvrtek 29. a v pátek 30. března 2018 doslova rozkvetl zářivými, pestrobarevnými kostýmy.  V tanečním a mažoretkovém sportu patří totiž tradičně Zelený čtvrtek a Velký pátek jedné z největších nepostupových soutěží v republice - Dance Děčín. I v letošním, již XIII. ročníku, bojovaly soutěžní týmy nejen o medaile, ale i o putovní pohár primátorky města. A protože se toto sportovní klání odehrává v období velikonočních svátků, nechyběly vedle medailí vyrovnané řady čokoládových zajíců, velikostně rozdělených na zlaté, stříbrné a bronzové.

 

 

Na medaile, (takže ani na zmíněné zajíce) kryrské mažoretky tentokrát ale nedosáhly.

 

Vzhledem k tomu, že konečná pořadí (kompletní výsledky) z Děčína do našich mailových schránek doposud nedorazila, nabízíme zatím FOTOGALERII (stovky fotografií jsou pak na facebookovém profilu DDM Děčín, který je organizátorem celé soutěže: jejich 1. část ZDE, 2. část ZDE).

 

 

 

 

KRYRSKÉ MAŽORETKY V PŘÍMÉM PŘENOSU

29.03.2018 09:15

 

 

Celkem se třemi skladbami se představí kryrské mažoretky na 13. ročníku soutěže Dance Děčín, která se uskuteční v pátek 30. 3. 2018 ve sportovní hale ARMEX SPORTCENTRUM v Děčíně.

 

 

 

 

Všichni rodiče, babičky i dědečkové, kamarádi a známí, prostě všichni příznivci kryrských mažoretek můžete díky serveru TVCOM.cz i z pohodlí domova sledovat na počítačích, tabletech či smartphonech úsilí našich děvčat.

 

 

 

 

 

Nejmenší Cherrios a starší Pink Lady se v Děčíně představí po 13. hodině.

 

CHERRIOS A PINK LADY (mezi jinými...) NA TVCOM.cz

 

Nejstarší Neon Stars Kryry by měly mít předposlední skladbu a vystoupí kolem 18. hodiny.

 

NEON STARS KRYRY (mezi jinými) NA TVCOM.cz

 

HAVRAN ZAHÁJIL JARO DOMÁCÍ PORÁŽKOU

27.03.2018 08:29

 

 

 

Ve 14. kole 1. A třídy dospělých (skupina B) se v sobotu 24. 3. 2018 utkal SK Havran Kryry s týmem SK Ervěnice – Jirkov a na domácím hřišti body odevzdal.

 

 

Přitom první poločas nevypadal až tak zle: je sice pravda, že Ervěničtí měli více ze hry, ale jejich snažení se až do závěru první půle míjelo účinkem. Až ve 36. minutě dalekonosnou střelou překonal domácího brankáře Josefa Vágnera hostující Michal Mašl.  

 

Do šaten tak kryrští fotbalisté odcházeli s jednobrankovým deficitem.

 

Druhá půle už tak úspěšná nebyla. Pět minut po jejím začátku uspěl ervěnický kapitán David Macko. O čtvrt hodiny později vstřelili hosté během tří minut další dva góly (Jakub Šefler a Samuel Dvořák), čímž utkání ve svůj prospěch definitivně rozhodli.

 

Další dvě slepené branky do domácí sítě přišly těsně před závěrečným hvizdem – přesně mířili hostující Lukáš Horáček a Jakub Šlachta.

 

 

 

Šedesátka diváků, která se tentokrát sešla na novém hřišti nad mateřskou školou, zaznamenala během zápasu celkem tři žluté karty. Jedna byla pro domácího hráče, dvě pak pro hosty.

 

SK Havran Kryry tak v tabulce soutěže klesl z 8. místa, na kterém přezimoval, na místo 9. Naopak tým SK Ervěnice-Jirkov se z 10. místa posunul před Kryry na místo 8.

 

 

 

 

 

POSLEDNÍ ZÁPAS PODZIMU

19.11.2017 10:02

Poslední zápas podzimu sezóny 2017/2018 odehrál SK Havran Kryry na domácím hřišti proti fotbalistům TJ Sokolu Domoušice. Střetl se v něm tak aktuálně desátý se čtvrtým týmem tabulky I. A třídy dospělých (skupina B).

 

Hosté, podle umístění v tabulce favorit utkání, měli sice hned od začátku ze hry trochu více, než domácí hráči, nicméně byli to právě kryrští, kdo dokázali střílet góly. Dvacet minut po začátku zápasu zamířil přesně Ondřej Svída, o čtvrt hodiny později přidal druhou branku Richard Jambor a tři minuty před koncem poločasu už to bylo 3 : 0 (opět Ondřej Svída). Škoda, že v poslední minutě dokázali hosté Jiřím Uhlíkem snížit na 3 : 1.

 

Po přestávce totiž vyběhl v dresech Domoušic na pažit úplně jiný tým: Havran jako by na začátku druhé půle přestal hrát. Míč se kopačkám domácích úspěšně vyhýbal, o to častěji byl tak na nohou hostí, kteří po deseti minutách mizerný výkon domácích trestali svým druhým gólem (opět Jiří Uhlík). Domoušice tak stáhly nadějný náskok Kryr na jedinou branku.

 

Domácí začali konečně trošičku hrát. Dokonce za hostujícím brankářem Lukášem Šulcem rozvlnili síť počtvrté, branka však pro postavení mimo hru uznána nebyla. Utkání bylo čím dál nervóznější. Emoce pak „dokapaly“ v pětašedesáté minutě, kdy po zpočátku nevinně vypadající strkanici dvou hráčů přímo pod hlavní tribunou vypukl na hřišti incident, ve kterém došlo i na kopance. Rozhodčí Martin Matas následně vytáhl dvě červené a dvě žluté karty. Zápas byl přitom přerušen na bezmála pět minut.

 

Tohle na hřiště rozhodně nepatří!

 

Co se v 65. Minutě stalo? Začátek incidentu…

 

Incident…

 

Dohrávalo se tedy na obou stranách v deseti. Kryry se dokázaly zvednout a přidat dva góly: pět minut před koncem byl úspěšným střelcem Tomáš Beránek a o tři minuty později se brankově podruhé prosadil Richard Jambor.

 

SK Havran Kryry se po vítězství 5 : 2 posunul na průběžné 8. místo tabulky, na kterém „přezimuje“. Nováček, jehož první krůčky v soutěži I. A třídy dospělých v Ústeckém kraji nebyly jen rozpačité, ale doslova tristní, se tak, doufejme, fotbalově probudil.

 

 

 

PENALTA TO SKUTEČNĚ NEBYLA (Kryrská kopaná se odrazila ode dna)

08.10.2017 09:49

V rámci I. A třídy dospělých fotbalu v Ústeckém kraji domácí SK Havran Kryry na začátku sezóny zrovna nezářil.

 

Alarmující byl pak především počet branek, který našim plejerům byli soupeři schopni nasázet: Ervěnice 6 (kontrovali jsme jedinou brankou), Podbořany 8 (vzmohli jsme se, byť na domácím hřišti, také jen na jednu), Spořice 8 (těm jsme dokázali vsítit góly „dokonce“ 2), prostě hrůza, děs a běs.

 

Kryrští fotbalisté, v tabulce tehdy beznadějně poslední, se však ode dna dokázali odrazit. První vlaštovičkou bylo domácí utkání s Kláštercem, kde jsme remízovali, a především díky vynikajícímu výkonu brankáře pak získali druhý bod za vítězství v penaltovém rozstřelu. Na hřišti Dobroměřic jsme pak dokázali zvítězit v poměru 2 : 1, v Postoloprtech jsme sice opět prohráli, nicméně už tak nějak normálně, více fotbalově nežli hokejově, tedy branky jsme dostali 3 a žádnou nedali.

 

V sobotu 7. 10. 2017 jsme pak na svém hřišti přivítali tým z Chomutova a sehráli s ním velice vyrovnané utkání, jehož výsledek však zdánlivě ovlivnil rozhodčí. Jenom desítky vteřin před koncem zápasu totiž neodpískal penaltu, která by (pravděpodobně) Havranu zajistila 3 body. Při čáře pokutového území byl faulován kryrský fotbalista, byl však nařízen přímý, nikoli pokutový kop. Až při zkoumání videozáznamu utkání („živě“ jsem to viděl na jednoznačnou desítku), jsem se pak panu rozhodčímu musel v duchu omluvit: v nejednoduché situaci rozhodl správně a přesně – kryrský útočník byl skutečně faulován před hranicí jedenáctky, nikoli za ní.

 

Dal jsem si tu práci, předmětný okamžik jsem ze záznamu vystřihl a zvětšil. Ať jakkoli jde kvalita obrazu tímto krokem dolů, je evidentní, že penalta to doopravdy být nemohla.

 

 

V penaltovém rozstřelu pak Havran Kryry opět zvítězil a připsal si do podzimní tabulky spravedlivé dva body.

 

Celý záznam obou poločasů i penaltového rozstřelu:

 

 

NÁBOR NOVÝCH MAŽORETEK

06.08.2017 09:22

 

 

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ NA SVĚTĚ NEJSOU VĚCI, ALE OKAMŽIKY!

25.06.2017 05:40

 

Mnoho z nich zažívám s talentovanými, šikovnými a usměvavými holčičkami, které si říkají Kryrské mažoretky.

Nyní za sebou mají velice úspěšný rok plný vystoupení, soutěží a také zasloužených ocenění.

I proto bych každé z nich chtěla poděkovat, stejně tak, jako jejich rodičům a ostatním příbuzným.
Jmenovitě pak Barče Zelenkové, která mi s vedením tréninků pomáhá a bez níž by se jistě tento rok tolik nepovedl.

A nesmím zapomenout ani na svou rodinu, že mě v mém snažení podporuje a mnohdy dodává sílu!

Se všemi se moc ráda uvidím opět v září!Irena Uldrichová
vedoucí Kryrských mažoretek

NOHEJBALOVÝ TURNAJ „O POHÁR STAROSTY“

21.05.2017 15:51

 

V sobotu 20. května 2017 se v Kryrech odehrál již 11. ročník nohejbalového turnaje „O pohár starosty“.

 

 

Tentokrát se na startu soutěže sešlo devět týmů, které se během dopoledne a části odpoledne utkaly postupně každý s každým. Jednotlivá družstva tak sehrála po osmi dvousetových zápasech, po jejichž skončení se sečetly body. Z těch pak vzešlo konečné pořadí.

 

 

Pro rok 2017 vyhrálo družstvo Sportclubu Kryry (junioři) ve složení  František Lorenc, Petr Toth a Ladislav Ljapin.

 

KRYRY info nabízí malou FOTOGALERII a tradiční video:

 

 

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>