AKTUÁLNĚ

1. SPOLEČENSKÝ PLES SK HAVRANU KRYRY

09.03.2019 20:00

 

S podporou města Kryry uspořádal v sobotu 9. března 2019 SK Havran Kryry svůj společenský ples. Ten nakonec navštívilo půl druhé stovky hostů, přičemž mnozí vydrželi až do ranních hodin nedělního dne.

 

 

CELÝ PŘÍSPĚVEK

MDŽ VE STROJETICÍCH

09.03.2019 18:00

 

Více než šedesátka lidí se sešla v sobotu 9. března 2019 ve strojetickém kulturáku, kde místní osadní výbor připravil pěknou a důstojnou oslavu Mezinárodního dne žen.

 

 

 

CELÝ PŘÍSPĚVEK

MDŽ

08.03.2019 09:25

 

 

 

V neděli 3. března 2019 oslavily ženy v Kryrech svůj svátek – Mezinárodní den žen. Odpolední a podvečerní posezení s hudbou, dobrým pitím i jídlem uspořádal s podporou města Kryry místní Klub žen a sešlo se tu na čtyřicet oslavenkyň.

 

 CELÝ PŘÍSPĚVEK

STROJETICKÉ DISKOTAČENÍ

03.03.2019 10:42

 

Pořady „Diskotačení“ jsou dílem někdejšího DJ Jiřího Ladry, jenž má dnes kolem sebe tým spolupracovníků, kteří se věnují především dětem. A tak indián Jíra s princeznou Natálkou dorazili v sobotu 2. března na dětský maškarní bál do Strojetic, kam do sálu kulturního domu přilákali více než padesátku malých i velkých návštěvníků.

 

 CELÝ PŘÍSPĚVEK

MAŠKARNÍ BÁL PRO DĚTI

25.02.2019 01:34

Nedělní odpoledne 24. února 2019 patřilo v Kryrech dětem: klub žen uspořádal tradiční maškarní bál a přes to, že všude řádí chřipka, bylo v Sokolovně plno. Město pod Schillerovou rozhlednou se epidemii, kvůli níž jsou příbuzným zapovězeny i návštěvy v nemocnicích, zjevně vyhnulo. „Je tu skoro stovka dospělých,“ sdělovala mi nečekaně hojnou účastí potěšená paní Polcarová, „a zhruba stejný počet dětí.“CELÝ PŘÍSPĚVEK

JARNÍ DEGUSTACE HUB

24.02.2019 01:16

 

 

 

Na sobotu 23. 2. 2019 připravil Mykologický kroužek Kryry na svou první letošní schůzi tradiční degustaci hub ve sladkokyselém nálevu. Do kryrského kulturáku dorazily v sobotním odpoledni čtyři desítky členů kroužku, kteří do soutěže přihlásili celkem 23 vzorků.

 CELÝ PŘÍSPĚVEK

KRYRSKÁ ROZHLEDNA V ÚNORU NEVYJDE

11.02.2019 09:32

 

Roky jsme se s městským periodikem setkávali – s výjimkou prázdnin - pravidelně každý měsíc. Tentokrát ale v únoru kryrský zpravodaj nevyjde. Na posledních jednáních komisí informačně právní a kulturně školské se na tom domluvili jejich členové - Kryrská rozhledna nebude dál měsíčníkem, ale čtvrtletníkem.

 

V budoucnosti bude pravidelně vycházet v měsících březnu, červnu, v září a v prosinci. V případě potřeby vyjdou její zvláštní čísla. Kryrská rozhledna pak v průběhu roku 2019 dostane nejen nový grafický kabát, ale především budou stanovena pevná pravidla, podle nichž bude tento městský informační kanál fungovat.

 

NAPADL SNÍH...

05.02.2019 08:40

 

A napadlo ho dost… během neděle 3. února tak třicet centimetrů. Možná o pár čísel i víc.

 CELÝ PŘÍSPĚVEK

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>
počítadlo.abz.cz

Vítejte na našem webu

KRYRY info

Původně se tento web nazýval KRYRSKÝM KANÁLEM. Proč ale kanálem?

Zadáme-li toto slovo do významového slovníku, objeví se těch významů hned několik. Může znamenat například součást kanalizace, stoku. To může evokovat až jakýsi bulvární podtext. V rámci komunikace se s významem tohoto slova setkáme třeba ve smyslu televizního programu, informační kanál je pak zdrojem informací.

A právě onen bulvární podtext se nelíbil představitelům města, kteří tyto stránky přivítali sice s povděkem, ale touto výhradou. Přejmenovat... a padaly i návrhy. Třeba Ďuranoviny..

Zvolil jsem méně sugestivní, méně osobní jméno.

KRYRY info

Nechť tento web slouží obyvatelům tohoto krásného města právě jako zdroj informací, nechť je pro ně kanálem právě jen v onom informačním smyslu tohoto slova.