ROCKOVÉ ČARODĚJNICE

 
 
 

 

Rockové čarodějnice jsou nedílnou součástí každého Svátku dobré nálady. Letos byly vzhledem k narozeninám rozhledny sice trošičku jiné, protože běžně se kryrské čarodějnice sejdou u Sokolovny, aby odsud prošly městem, zastavily se u starostenského domu, starostu „stáhly“ o nějaký pamlsek a pár veselých kalíšků, přičemž všechno končí na náměstí, kde za asistence SDH Kryry upálí čarodějnici. Děti si pak na hranici urožní buřty a čarodějnice proletí Kryrami na řetízkovém kolotoči. A pak je večer pod pódiem s řadou kapel jejich.

 

Letošní čarodějný sabat se odehrál bez většího průvodu městem. Pro starostu a pana hejtmana si tentokráte děsivě čarodějná kryrská děvčata musela vyzvednout na radnici, odkud je odvlekla na náměstí před pódium, kde si spolu (přidala se i paní senátorka Hamouzová, ať jakkoli postrádala koště, bradavici na nose nebo černého kocoura na zádech...) zatancovali. Čarodějné ženštiny se pak vrhly i na právě přišedšího poslance Okamuru, jemuž projevovaly přízeň tak okatou, že ho to občas uvedlo až do rozpaků.

 

 

Tomio Okamura, jehož kryrskému publiku představil moderátor dne Mgr. Kamil Kraus, pak naše město krátkým proslovem pozdravil.

 

 

K tanci i poslechu vyhrávaly až do desáté večerní kapely Country Makovec, Full Time a nakonec i legendární Pumpa. Ta se do Kryr vrátila tuším po dvou letech a opět byla vynikající.

 

V deset večer se pak Schillerova rozhledna dočkala nádherného nasvícení a také ohňostroje. Ale o tom už byla řeč.