Vaše postřehy

K ROZHOVORU S MIROSLAVEM BRDOU

04.01.2019 06:09

 

Jako reakce na „Rozhovor s Miroslavem Brdou“ mi přišlo vyjádření pana Josefa Vágnera. Protože nešlo o jakýkoli atak na starostu našeho města, ale výtka byla směřována výhradně k mé osobě a k mojí publikační činnosti, požádal jsem Pepíka o setkání a rozhovor. „Nejsem veřejně činným občanem. Povídat si můžeme, ale nemám zájem o svou vlastní prezentaci v mediálním prostoru. Jde mi jen o to, aby se věci dělaly, jak mají: seriózně, nezaujatě a pravdivě,“ napsal mi.

 

Já souhlasím.

 

Publikovaný rozhovor opět potvrzuje, co už jsem konstatoval k obdobně naladěnému novinářskému výtvoru u příležitosti „SLOVO PŘED VOLBAMI“

V tomto případě bylo tvé novinaření ještě povýšeno již v otázce, kterou starostovi kladeš (a na níž Miroslav Brda odmítl odpovědět): „Doslova agresivní předvolební kampaň vedlo uskupení MOJE KRYRY: také díky ní získalo 3 mandáty stejně jako vaše volební uskupení ZA KRYRY A OBCE STROJETICE, STEBNO A BĚSNO KRÁSNĚJŠÍ - v rámci komunálních voleb v Kryrech tak bylo druhé nejúspěšnější. Nepovažujete přitom za paradox, že alespoň část své kampaně nechalo financovat stranu TOP 09 (tedy zjevně s ní má něco společného...), která v Kryrech před rokem totálně propadla ve volbách parlamentních, kdy jí v našem městě volilo dohromady 20 lidí a získala 1,88 % hlasů? O rok později pak sklidila v komunálkách (považujeme-li MOJE KRYRY za nějak s TOP 09 svázané) více než dvacetiprocentní úrodu?"

Neuvěřitelné!

Tak jak se mají věci ve skutečnosti: „Moje Kryry“ využily strany TOP 09 (2 kandidáti jsou členy) pouze pro zastřešení kandidatury pro eliminaci nutnosti sběru podpisů od občanů. Učinily to úplně stejně jako jako další uskupení. Sdružení starostovské koalice „Za Kryry a obce Strojetice, Stebno a Běsno krásnější" a „Za prosperitu obcí a budoucnost našich dětí". Ty využily stran Starostové a nezávislí (STAN) a Strana práv občanů - Zemanovci (SPOZ). O jejich zisku hlasů v posledních volbách není třeba se zmiňovat. Paradoxně 4 zvolení zastupitelé jsou za tyto strany nominovány. „Moje Kryry“ nemá v zastupitelstvu stranickou nominaci žádnou. 

 

 

Takže možná skutečně platí „PODLE SEBE SOUDÍM TEBE“.

A protože Kryry info je veřejným portálem, tak i tuto reakci budu patřičně prezentovat na veřejně dostupných kanálech. 

Josef Vágner

 

Z PERA PAMĚTNÍKA

07.09.2012 20:10

 

Do redakční pošty dorazil e-mail se souborem fotografií, který hovoří o jednom ze střípků nedávné historie Kryr a za zveřejnění tak rozhodně stojí. Jeho autor nechtěl být jmenován, mám jej uvést třeba jako „TrochapamětníkaKryr“, čímž tak činím a doufám, že jeho postřehů bude i v budoucnosti na těchto stránkách jenom přibývat. A možná nejen těch jeho.

 

KOUPALIŠTĚ

Občas se něco doslechnu o Kryrech a občas mi i něco pobouří. Příkladně jsem se dočetl na jistých stránkách, že se na rozhledně vyráběly zbraně, což je holý nesmysl  - ale o tom příště.

Dnes bych se chtěl zmínit o kryrském koupališti. Ne, nemíním tím to nové, nefunkční - chtěl bych se trochu zastavit u koupaliště, které bylo v provozu přes válku, fungovalo již někdy za 1. republiky a bylo zničeno povodní (okolo roku 1948-1950).

Lidé v Kryrech jsou nebo spíše byli mylně informováni, že toto koupaliště bylo proti sklárně. Nikoliv – to bylo sklárenské kaliště (nebo chcete-li jímky na brusný odpad z výroby zrcadel), a to na místě dnešních zahrádek u silnice.

Kryrské koupaliště bylo 250 - 300 metrů za sklárnou, po levé straně silnice vedoucí do Vroutku.

Zbylo po něm něco? Zbylo – jako malý jsem se tu koupával, a tak jsem se s fotoaparátem v ruce vypravil na průzkum. Hned dvakrát: v létě bylo místo příliš zarostlé, a tak jsem se vydal hledat i  v zimě, kdy bylo listí opadané - a zbytky jsem našel.

AKČNÍ NABÍDKA

30.07.2012 06:20

 

 

 

Dobrá zpráva pro příznivce zlatavého moku?

 

S velmi kvalitní akční nabídkou – tedy zdánlivě - přišla nedávno jedna podbořanská restaurace. Z cedule před vchodem do výčepu se vedrem zmožený kolemjdoucí totiž dovídá, že jeho oblíbený nápoj je zadarmo.

 

Že se věci mají jinak zjistí až v okamžiku, kdy se k lákavé ceduli přiblíží na jediný metr. Dřív se to nikdo díky velikosti liter nedoví. Pivo je tu totiž „pouze“ dobré a zadarmo se připojíte jenom k internetu.

 

Že by inspirace smluvními podmínkami pojišťoven nebo bank?

Za postřeh a pohotovou fotografii děkuji jednomu z obyvatel Kryr, který si nepřál být jmenován.

NAŠE ZLATÁ MLÁDEŽ

22.04.2012 19:31

 

Zatímco se Kryry pomalu oblékají do slavnostního hávu, aby tak důstojně přivítaly největší akci roku a desítky lidí dělají všechno pro to, aby město vypadalo co nejlépe, jsou mezi námi takoví, kteří taková snažení maří.

Redakci KRYRY info na tento fakt upozornily některé ze zaměstnankyň městského úřadu, které se podílejí na úklidu komunikací. V ulici Vodní, jen pár kroků od náměstí Čsl. armády (tedy v bezprostřední blízkosti místa, které bude v příštích dnech nejfrekventovanější) se u plotu domu č. p. 43 schází naše školní mládež. Především – pravidelně – v době mezi dopoledním a odpoledním vyučováním, tedy v úterý a ve čtvrtek.

A nechává za sebou doslova spoušť. Binec. „Uklízíme to pořád a je to nikdy nekončící příběh,“ stěžují si zaměstnankyně MěÚ Kryry. „A když jsme se těm mladým pokusily domluvit, a to i prostřednictvím ředitelky školy paní Lehnerové, dočkaly jsme se tohohle.“

Na inkriminovaném a čerstvě uklizeném místě chlívek. Roztrhané lístky z autobusů – ty sem takhle žádný vítr nenavál! – a poškozené plaňky plotu. Zatímco cíleně vytvořený svinčík je záležitostí možná na pár facek a poťukání si na čelo, poškozeným plotem by se měla zabývat policie. To už je totiž konání, které lze kvalifikovat jako vandalismus. 

REGION PODBOŘANSKA

03.03.2012 10:38

 

Poslední číslo týdeníku „Region Podbořanska“ se povedlo. Vyšlo totiž, jak jest psáno v záhlaví předmětného listu, ve čtvrtek 1. dubna 2012, a to bez ohledu na to, že tento den ještě nenastal. Nakonec ani nenastane: první dubnový den tohoto roku je totiž „naplánován“ na neděli.

Berme to jako milý, předčasný apríl našeho oblíbeného periodika. Škoda jen, že na jeho stránkách nenajdeme „aktuálně tažená“ čísla sportky –

TO BY NA PODBOŘANSKU BYLO MILIONÁŘŮ!

 

 

 

Poděkování za postřeh patří panu Rubášovi

NEBEZPEČNÉ HRY

10.07.2011 23:20

Kryrské děti si hrají v bezprostřední blízkosti železničních kolejí!

Kryrský kanál byl na tuto skutečnost upozorněn některými obyvatelkami města, kterým takové hrátky připadají neslučitelné s bezpečností našich nejmenších.

Některé kryrské děti si totiž vybudovaly jakýsi bunkr nějakých pět, možná šest nebo sedm metrů od železniční koleje, po níž projíždějí vlaky Českých drah, a to v bezprostřední blízkosti místní železniční stanice.

 

 

 

Osobně jsem byl svědkem toho, že si tu některé děti skutečně i hrály. Otázka zní, zda je bezpečí dětí výhradnou záležitostí rodičů, kteří by svým potomkům měli – patrně - takovéto aktivity zakázat, či je to věcí někoho, komu okolí trati patří, tedy neměl-li by třeba koleje oddělit od „ostatního světa“ plotem.

Jaký je názor Váš? 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

NEJSME MY, „KRYRÁCI – HAVRAŇÁCI“, NĚJAK OBRÁCENÍ?

02.07.2011 07:52

„Žiju v Kryrech 66 let,“ napsal do redakce pan František Vašek, „sleduji dění v obci, nyní ve městě. Jsem nadmíru spokojený člověk s vedením města, byly snad nějaké časy, kdy to vedení (tehdy ještě obce) stálo za prd, ale naštěstí to byly z celku jen střepinky.

Jsem však delší dobu rozhořčen ohledně naší KRÁSNÉ ROZHLEDNY. Celé město vidí naší „Princeznu“,  zaplať Pánbůh,  zepředu - nepochopím však, proč se dává na pohledy (a jak jsem si dnes všiml, dokonce na jakési medaile) zezadu? Připadá mi to, jako kdybychom byli nějak obrácení. Vyfotil si někdo nějakou památku, svůj dům nebo snad ženu, děti zezadu? Proč jsou na medailích či známkách, platidlech a jiných osobnosti vždy jen zepředu? Myslím, že je to normální.

Jen ta naše PRINCEZNIČKA je všude zezadu…“

Nikdy jsem si toho nevšiml. Posbíral jsem doma, co jsem „profiobrázků“ Schillerovy rozhledny měl – a skutečně: na jediné pohlednici, magnetce, plaketě nebo turistické známce není na dominantu města pohled z „anfasu“ (en face). Posuďte sami:  

 

 

Informace překvapila i starostu města pana Miroslava Brdu.

Zachoval se stejně jako já, pozotvíral ve své kanceláři skříně a zkontroloval řadu různých pohlednic a jiných upomínkových předmětů, které jejich útroby skrývají. I na nejnovějších pexesech (mimochodem na pexesu ROZHLEDNY ČR je jako hlavní fotografie vybrán snímek právě kryrské rozhledny…) tomu není jinak.

I když vlastně už je – Miroslav Brda si vzpomněl na nejnovější pohlednici, kterou mají Kryry k dispozici a hned mi jí také ukázal.

Takže Františku, blýská se na lepší časy – z tohoto snímku je rozhledna k vidění tak, jak jí vídá většina města: tedy se vchodem a křížem v popředí… 

Záznamy: 1 - 7 ze 7