PYROCROSS 2015

28.06.2015 19:23

Vypadalo to všelijak… z nebe se řinul příděl deště, který filmaři „umějí“ jen díky hasičům a jejich hadicím. Nebe nad Kryrami bylo smutné a šedivé, ještě půl hodiny před začátkem akce z něj cedilo, jako kdyby už nikdy přestat nemělo. Pak ovšem zasáhl svatý Florián – náhle bylo po dešti, v průběhu celých závodů padlo jen pár kapek, které bys na prstech jedné ruky spočítal, prostě se to nakonec povedlo.

Nástup

Rozlosování

Jubilejní, X. ročník soutěže hasičského sportu PYROCROSS tak proběhl v sobotu 27. června 2015 v areálu SDH Kryry. Letos se ho zúčastnilo šest týmů z pěti hasičských sborů: změřit své síly si do města pod Schillerovou rozhlednou přijeli hasiči z Krásného Dvora, Počedělic, Podbořan a Vroutku – dva týmy pak postavili domácí, „áčko“ byla mužská sestava, „béčko“ děvčata (+ Filip).

Oproti předchozím ročníkům byl letos Kryrský pyrocross záležitostí nikoli hasičské všestrannosti, ale soutěžilo se pouze v požárním útoku. Každý z týmů měl dva pokusy, počítal se lepší čas.

Jak celý závod probíhal, to je patrně nejlépe vidět na pořízeném videozáznamu. První kolo nic moc, občas „zahaprovala“ technika, jindy selhal lidský faktor, druhé kolo už bylo lepší, výkonově kvalitnější.

Výsledky?

Vyhrálo mužstvo Kryr A (časy: 0:53:92 a 0:31:16). Stříbrnou medaili si domů odvezli borci z Podbořan (časy: 0:33:35 a 0:37:74), třetí místo obsadil tým SDH Vroutek (časy: 1:10:66 a 0:35:60). S nevděčnou, „bramborovou“ medailí se pro tento rok museli spokojit hasiči z Krásného Dvora (časy: 0:37:45 a 0:36:90), jako pátý se umístil kryrský „B“ tým (časy: 0:46:59 a 0:37:09) a výsledkovou listinu uzavřeli kolegové z Počedělic (časy: 0:39:36 a 0:40:80).

Diplomy a poháry těm nejlepším předal spolu se starostou kryrského SDH Petra Hájka i starosta města Miroslav Brda.

Dva starostové (zleva: Miroslav Brda a Petr Hájek)